Özel Sağlık Sigortalarındaki Ömür Boyu Yenileme Garantisinin Kapsadığı Haklar

Sigorta türlerinden hangisi olursa olsun sigortalı ve sigorta şirketi arasında bir takım sorunlar yaşanabiliyor. Bu sorunlar bazen sigortalıdan kaynaklanırken bazen de sigortanın kapsamındaki bir uygulamadan kaynaklı olabiliyor.
Özellikle insan sağlığı ve sağlık giderleri için önemli olan özel sağlık sigortasında yaşanan sorunlar, kritik. Bu sigorta çeşidinde sigorta şirketleri ve sigortalılar arasındaki en büyük sorunlar “ömür boyu yenileme garantisi’’ uygulamasından kaynaklanıyordu. Kimileri yüksek sigorta primlerinden yakınırken, kimileri sonradan ortaya çıkan hastalıkların kapsam dışında tutulmasından şikayetçiydi. 
Hazine hem bu şikayetlere bir son vermek, hem de özel sağlık sigortası ürünlerinde bir standartı yakalamak amacı ile özel sağlık sigortası şartlarında değişikliğe gitti. Yapılan bu değişiklikle ömür boyu yenileme garantisinde önemli değişikliklere gidildi. Sigorta şirketleri yenileme garantili sigortalarında; sigortalının tercihine, mevcut hastalıklarına yahut ileride karşılabileceği hastalık durumuna göre özel şartlar belirleyebiliyor. 
Ömür Boyu Yenileme Garantisi ile Elde Edilen Haklar
Ömür boyu yenileme garantisini hak eden sigortalılar pek çok hakkı ve avantajı elinde bulundurabiliyor. Siz de ömür boyu yenileme garantisi ve pek çok ek hizmeti içerisinde barındıran özel sağlık sigortanızı yaptırın. Hem kendinizi hem de sevdiklerinizi maliyet sıkıntısına düşmeden koruyun.