Arama : Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası


Tamamlayıcı Sağlık Sigortası nedir ?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, sizin ve ailenizin beklenmedik sağlık sorunlarında hem SGK hem Sigorta şirketiniz ile anlaşmalı özel hastanelerdeki fark ücretlerinizi bütçenize uygun primlerle güvence altına alır.

Daha Fazla

Her Yönü İle Tamamlayıcı Sağlık Sigortası


    Sosyal Güvenlik Kurumu, 2012 yılında Haziran ayında bir genelge yayınlayarak tamamlayıcı sağlık sigortası ile ilgili yapılan bazı düzenlemeleri duyurmuştur. Düzenlemelerin yayınlandığı bu tarihten itibaren tamamlayıcı sağlık sigortası uygulaması kapsamında sağlık hizmetlerinin uygulama alanı genişletilmiştir.
 
            Tamamlayıcı sağlık sigortası sayesinde sağlık hizmetleri çok daha kolay alınmaya başlamıştır. Uygulanan tamamlayıcı sağlık sigortası ile beraber özel sağlık sigortaları Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından desteklenmeye başlamıştır.
 
            Sosyal Güvenlik Kurumu, bazı sağlık giderlerini ödemiyordu. Bazı tedavilerde ise belirli limitler uygulanıyordu ve bu belirli limite kadar olan ödemeler karşılanıyordu. Bunun tersine ise bazı insanlar özel sağlık sigortası ile daha özenli sağlık hizmeti almak istiyordu. Bu kapsamda geliştirilen tamamlayıcı sağlık sigortası, vatandaşların taleplerini karşılamaktadır.

Daha Fazla