Arama : Özel Sağlık Sigortası

Modüler Sağlık Sigortası


Özel Sağlık Sigortası sigortalanan kişinin hastalıklar ve kazalar sonucu oluşacak sağlık giderlerinin karşılanması için hazırlanmış kişiye özel planlardır.
Belirlenen limitler, özel ve genel şartlar dahilinde, daha önceden sigorta poliçesinde belirtilen olası risklere karşı sigortalıyı korur. Bir özel sağlık sigortası poliçesinde en önemli unsurlardan biri genel ve özel şartlardır.

Daha Fazla

En İyi Özel Sağlık Sigortasını Bulmanın 3 Yolu


Özel sağlık sigortası sizin ve sevdikleriniz için son derece önemli bir sigortadır. Her ne kadar sağlığınıza dikkat ediyor olsanız da yarın başınıza ne geleceğini bilemezsiniz. Örneğin bir kaza sonucunda da sağlık sorunları yaşayabilirsiniz. Alınan hasarların telafisi ise bu saatten sonra çok zordur. Manevi üzüntünün yanında bir de maddi zorluklar yaşarsınız. Bu durumun da böyle bir süreçte sizi çok fazla yıpratacaktır.
Elbetteki sağlığınızda olumsuz bir durum olmasını kimse istemez ama hayatta her şey yaşanabiliyor. Bunun için beklememek ve önlem almak, sigorta yaptırmak gerekir. Hayattaki en değerli şey sağlıktır. Sağlık olmadan yaşamın da tadı çıkmaz.

Daha Fazla

Özel Sağlık Sigortası Fiyatını Belirleyen Etken


Özel sağlık sigortası poliçeleri ‘’yatarak tedavi’’ ve ‘’ayakta tedavi’’ olmak üzere 2 farklı teminatı kapsar. Bu 2 teminat dışında da doğum teminatı, aile paketi gibi seçeneklerle poliçe kapsamı genişletilebilir. Özel sağlık sigortası fiyatları, sigortalının seçeceği teminatlara ve sigorta şirketlerinin fiyatlandırma politikalarına göre değişiklik gösterir.
Özel sağlık sigortasına avantajlı bir şekilde sahip olmak isteyen kişiler, özel sağlık sigortası hizmeti aldığı şirketi seçerken özenli davranmalıdır.

Daha Fazla

Her Yönü İle Tamamlayıcı Sağlık Sigortası


    Sosyal Güvenlik Kurumu, 2012 yılında Haziran ayında bir genelge yayınlayarak tamamlayıcı sağlık sigortası ile ilgili yapılan bazı düzenlemeleri duyurmuştur. Düzenlemelerin yayınlandığı bu tarihten itibaren tamamlayıcı sağlık sigortası uygulaması kapsamında sağlık hizmetlerinin uygulama alanı genişletilmiştir.
 
            Tamamlayıcı sağlık sigortası sayesinde sağlık hizmetleri çok daha kolay alınmaya başlamıştır. Uygulanan tamamlayıcı sağlık sigortası ile beraber özel sağlık sigortaları Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından desteklenmeye başlamıştır.
 
            Sosyal Güvenlik Kurumu, bazı sağlık giderlerini ödemiyordu. Bazı tedavilerde ise belirli limitler uygulanıyordu ve bu belirli limite kadar olan ödemeler karşılanıyordu. Bunun tersine ise bazı insanlar özel sağlık sigortası ile daha özenli sağlık hizmeti almak istiyordu. Bu kapsamda geliştirilen tamamlayıcı sağlık sigortası, vatandaşların taleplerini karşılamaktadır.

Daha Fazla

Özel Sağlık Sigortası


EĞİTİM ( FERDİ KAZA SİGORTASI ) NEDİR ?

Sigortalının kaza sonucu ölüm ve sakat kalması durumunda öğrenciye yıllık eğitim, servis ve yemek harcamalarının karşılandığı poliçedir.
Öğrenciye ilişkin olarak ebeveynin maruz kalabileceği bir kaza sonucu kazaya bağlı olarak öğrencinin ;

Daha Fazla